انواع تیشرت شیک در بازار

توجه: این الهام گرفته از اینفوگرافیکی است که ما در یکی از مقالات قدیمی خود پست کرده بودیم.

ما این روزها خیلی چیزها را بدیهی می دانیم ساختمان های اطراف ما، فناوری هایی که استفاده می کنیم، حتی لباس های پشت ما آیا می دانید یک تیشرت مردانه چقدر تاریخ دارد؟

بیایید در مورد آن صحبت کنیم امروز، ما قصد داریم برخی از جالب ترین، مبهم ترین و کاملاً عجیب ترین حقایق تی شرت را مرور کنیم. چند تا از این حقایق را می دانستید؟

پنبه، متداول‌ترین ماده تی‌شرت، بیش از 7000 سال است که توسط انسان رشد می‌کند اولین شواهد استفاده از پنبه در شهر مهرگره، یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های کشاورزی جنوب آسیا در جهان یافت شد.
چین و هند در حال حاضر دو تولیدکننده بزرگ پنبه در جهان هستند و مجموع تولید مجموع آن سالانه 61 میلیون عدل است ایالات متحده در حال حاضر بزرگترین صادرکننده پنبه خام با فروش سالانه 4.9 میلیارد دلار است کل بازار پنبه در سراسر جهان 12 میلیارد دلار تخمین زده می شود.
پنبه مرطوب تر از خشک است و می تواند بیش از بیست برابر وزن خود آب جذب کند.
چاپ منسوجات در واقع برای مدت طولانی تر از تیشرت دخترانه سفید وجود داشته است قدیمی ترین روش چاپ پارچه، چاپ روی چوب، به قرن سوم چین برمی گردد بر روی طرح برجسته ای تکیه داشت که در یک قطعه چوب حک شده، در جوهر فرو رفته و روی پارچه فشرده شده بود.
در طول تاریخ، تی شرت ها از مواد مختلفی از جمله چرم تمساح، پنبه، نخ، پلی استر، طلا و حتی موی انسان ساخته شده اند
هر ساله بیش از 2 میلیارد تی شرت در سراسر جهان فروخته می شود.

اعتقاد بر این است که این تیشرت ورزشی از نوعی لباس زیر یکپارچه به نام “کت و شلوار اتحادیه” نشات گرفته است که در سال 1868 در نیویورک ثبت اختراع شد بسیاری از کارگران برای خنک ماندن در هوای گرم این لباس ها را به نصف برش دادند.

تی‌شرت‌ها در آن زمان به‌خصوص مد روز در نظر گرفته نمی‌شدند – آنها عمدتاً برای مصارف استفاده می‌شدند، مانند جاذب عرق برای تیم‌های فوتبال کالج.

تی شرت ها در سال 1905 به بخشی از لباس نیروی دریایی ایالات متحده تبدیل شدند که به یک زیر پیراهن نخی سفید بدون دکمه نیاز داشت.

اگرچه ما نمی دانیم چه کسی تی شرت را به شکل امروزی اختراع کرد، تیشرت گوچی ها برای اولین بار در سال 1904 توسط شرکت Cooper Underwear به عنوان “زیر پیراهن لیسانس” به بازار عرضه شد آنها لباس زیر در نظر گرفته می شدند، و نه چیزی که به تنهایی بپوشید.

همچنین چند سال بعد، در طول جنگ جهانی اول، در ارتش ایالات متحده پذیرفته شد، کلمه “تی شرت” اولین بار در سال 1920 توسط نویسنده F. Scott Fitzgerald در رمان خود به نام This Side of Paradise استفاده شد.

این تی شرت تا سال‌ها بعد محبوب نشد – در دهه 1930، تی‌شرت‌ها با عنوان «اسکیووی» و «جیم‌شرت» نام‌گذاری شدند
تی شرت ها در ابتدا به عنوان زیر پیراهن برای مجردانی که نمی دانستند چگونه دکمه ها را بدوزند یا تعویض کنند، به بازار عرضه می شد.

 • منابع:
  1. 55 T-Shirt Facts You Probably Didn’t Know
 • تبلیغات: 
  1. سبزیهایی خوش عطر پودر شده
  2. پیدا شدن بشکه فلزی در قطب شمال
  3. راز مردی که توانست در 24 ساعت سرمایه اش را سه برابر کند
  4. واکنش کشور های همسایه به افزایش ارسال محصولات صادراتی از ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.