تخم گذاشتن پرستوها در دستگاه خمیر خرما در خوزستان!!!

خرما به عنوان یک ابر غذای غنی از پتاسیم می تواند به طرق مختلف در آشپزخانه استفاده شود و الهام بخش غذاهای مختلف باشد.

خرما برای استفاده در سالاد، غذاهای اصلی، سس، دیپ و موارد دیگر مناسب است.

دستور العمل های خوشمزه متعددی با خرما یا خمیر خرما وجود دارد که می توان آنها را با سایر میوه های خشک مانند انجیر نیز ترکیب کرد.

همچنین شما می توانید با دستگاه خمیر خرما شیره خرمای خوبی تهیه کنید!!!

اگر می خواهید گلوله های انرژی زا، پرالین خرما یا هر نوع شیرینی خرمایی دیگری درست کنید، باید خرما را له کنید.

خمیر خرما یا پوره خرما تهیه شده از پوره خرما را می توان خیلی خوب از قبل تهیه کرد و سپس در هر زمانی می توان از آن برای شیرین کردن غذاها استفاده کرد.

خرما به عنوان یک غذای گیاهی، به بخشی ضروری از یک رژیم غذایی کاملاً گیاهی به عنوان جایگزینی سالم برای شکر تصفیه شده تبدیل شده است، زیرا به طور طبیعی شیرین و سرشار از ویتامین A و سایر ویتامین ها است.

دستگاه

چه با چاقو، غذاساز، ترمومیکس، مخلوط کن دستی یا همزن کلاسیک در اینجا می توانید دریابید که چگونه خرما را می توان خرد کرد و به خوبی پردازش کرد.

مخلوط‌کن برقی، مخلوط‌کن دستی یا ترمومیکس برای خرد کردن خرما بسیار مناسب هستند و اگر می‌خواهید پوره خرما، خمیر خرما یا شیرینی خرما نسبتاً خوب درست کنید، قطعا بهترین انتخاب هستند.

برای خرد کردن خرما در مخلوط کن باید به چند نکته توجه کنید تا دستگاه آشپزخانه شما آسیب نبیند و به نتیجه دلخواه برسید، اگر می خواهید خرما را با مخلوط کن له کنید، این نیز صدق می کند.

اگر فقط یک مخلوط کن نسبتا ضعیف یا یک مخلوط کن دستی ساده دارید، نباید از خرماهای خیلی سفت یا خشک استفاده کنید.

برای له کردن این گونه خرماهای خشک می توانید آن ها را از قبل خیس کنید.

در غیر این صورت، خرماهای خیلی خشک یا خیلی چسبنده می توانند باعث مسدود شدن مخلوط کن شوند و در موارد نادری ممکن است مخلوط کن بشکند.

همچنین مهم: باید مطمئن شوید که هیچ سنگ خرمایی وارد مخلوط کن نشود. هسته های سخت می توانند به تیغه مخلوط کن آسیب برسانند. طبق تجربه ما، Thermomix تمام خرماها را خرد می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.