خرما کبکاب تازه موجب محکم شدن ناخون های دست شما می شود

در بیشتر انواع، محتوای قند میوه خرما کبکاب تازه تقریباً به طور کامل به شکل معکوس است که برای افرادی که نمی توانند ساکارز را تحمل کنند مهم است.

قند معکوس خرما بلافاصله جذب بدن انسان می شود بدون اینکه مانند شکر معمولی در معرض هضم قرار گیرد. گوشت خرما حاوی 60 تا 65 درصد قند، حدود 2.5 درصد فیبر، 2 درصد پروتئین و کمتر از 2 درصد چربی، مواد معدنی و مواد پکتین است.

میوه خرما همچنین منبع خوبی از آهن، پتاسیم و کلسیم است که میزان سدیم و چربی بسیار کمی دارد. علاوه بر این، مقادیر متوسطی از کلر، فسفر، مس، منیزیم، سیلیکون و گوگرد نیز در میوه خرما یافت می شود.

محتوای بالای منیزیم موجود در آن (600± میلی‌گرم در هر کیلوگرم خرما) نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

خرما با داشتن تنها 1 میلی گرم سدیم در هر 100 گرم، غذای خوبی برای کسانی است که رژیم غذایی کم سدیم دارند. محتوای آهن 3 میلی گرم در هر 100 گرم تقریباً یک سوم میزان توصیه شده غذایی برای یک مرد بالغ است.

خرما

توجه داشته باشید که فیبر، حتی اگر یک ماده مغذی برای انسان نیست، در رژیم غذایی به عنوان کمکی به هضم و تخلیه ارزش زیادی دارد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد برای اکثر افراد یک رژیم غذایی نسبتاً پر فیبر سالم تر از رژیم غذایی کم فیبر است.

علاوه بر این، خرما منبع خوبی از ویتامین های A، B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین) و B7 (نیکوتینیک اسید که نیاسین نیز نامیده می شود) است. محتویات زیر در هر کیلوگرم به طور متوسط برای همه انواع خرما است: ویتامین A، 484 واحد بین المللی. B1، 0.77 میلی گرم (میلی گرم)؛ B2، 0.84 میلی گرم; و B7، 18.9 میلی گرم.

نشان داده شده است که دانه‌های میوه خرما به دلیل محتوای بالای فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بالایی هستند. روغن دانه خرما برای استفاده در صابون و لوازم آرایشی مناسب است.

دانه های خرما حاوی 0.56-5.4٪ اسید لوریک است. آنها همچنین می توانند به عنوان منبع اسید اگزالیک به صورت شیمیایی پردازش شوند.

دانه ها را نیز برای ساختن زغال برای نقره سازان می سوزانند و می توان آن ها را در گردنبند آویزان کرد. دانه‌های خرما به‌عنوان دانه‌های قهوه یا به‌عنوان افزودنی به قهوه نیز استفاده می‌شود.

خرما را می توان به صورت ساده مصرف کرد یا برای پخت و پز به شکل خرد شده برای کیک، شیرینی، پودینگ، نان، بستنی، غلات، آب نبات استفاده کرد. از بقایای خرما در مربا، ژله، شیره، شربت، سرکه و الکل استفاده می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.