شناسایی جیوه در تلفن قدیمی برای صاحب شرکت دردسر ساز شد

میانبر برای مواد شکافت پذیر
نظریه ای که در اواسط دهه 1990 رایج بود این بود که جیوه قرمز غنی سازی اورانیوم را تا درجه خلوص سلاح تسهیل می کند. به طور معمول، چنین غنی سازی معمولاً با سانتریفیوژهای نوع Zippe انجام می شود و چندین سال طول می کشد. جیوه قرمز برای حذف این مرحله پرهزینه و وقت گیر حدس زده شد [چه کسی؟]. اگرچه این امکان شناسایی مواد را از بین نمی‌برد، اما می‌تواند در حین غنی‌سازی از تشخیص فرار کند، زیرا جیوه در پنکه قدیمی امکانات زیادی دارد و میزبان سانتریفیوژهایی که معمولاً در این فرآیند استفاده می‌شوند بسیار بزرگ هستند و به تجهیزاتی نیاز دارند که به راحتی بتوان آن را در سطح بین‌المللی ردیابی کرد. از بین بردن چنین تجهیزاتی در تئوری ساخت یک سلاح هسته ای مخفی را بسیار آسان می کند.

میانبر برای مواد قابل ذوب
بخش کلیدی ثانویه در یک بمب همجوشی لیتیوم-6-دوترید است. وقتی با نوترون های پرانرژی تابش می شود، Li-6 تریتیوم ایجاد می کند که با دوتریوم در همان مخلوط مخلوط می شود و در دمای نسبتاً پایین ذوب می شود. طراحان تسلیحات روسی (1993) گزارش کرده‌اند که جیوه قرمز اسم رمز لیتیوم-6 شوروی بود که میل به جیوه دارد و به دلیل ناخالصی‌های جیوه در طول فرآیند جداسازی آن تمایل به گرفتن رنگ قرمز دارد.[14][15]

جیوه قرمز به عنوان یک بالوتکنیک
ساموئل تی کوهن، «پدر بمب نوترونی» مدت‌ها مدعی بود که جیوه قرمز یک ماده شیمیایی قوی شبیه مواد منفجره است که به عنوان بالوتکنیک شناخته می‌شود.

همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر از رادیو ضبط قدیمی جیوه دار، با ما همراه باشید.

او در ادامه مدعی شد که دلیل اینکه این موضوع بیشتر شناخته شده نیست این است که عناصر درون ساختار قدرت ایالات متحده به دلیل پیامدهای ترسناکی که چنین سلاحی بر اشاعه هسته ای خواهد داشت، عمداً آن را “تحت پوشش” نگه می دارند. از آنجایی که یک بمب جیوه قرمز نیازی به مواد شکافت پذیر ندارد، با توجه به روش های کنترل تسلیحات کنونی، به نظر می رسد محافظت در برابر گسترش گسترده آن غیرممکن باشد.

گفته می شود انرژی آزاد شده در طول واکنش آن برای فشرده سازی مستقیم ثانویه بدون نیاز به شکافت اولیه در یک سلاح گرما هسته ای کافی است. او ادعا کرد که متوجه شده است که دانشمندان شوروی استفاده از جیوه در تلویزیون قدیمی سونی را بسیار توصیه می کنند و از از آن برای تولید تعدادی بمب همجوشی خالص به اندازه سافت‌بال با وزن کمتر از 10 پوند (4.5 کیلوگرم) استفاده کردند، که به گفته او در تعداد زیادی ساخته شده‌اند.

به جای تلاش برای انجام این کار، آنها به سادگی ادعا می کنند که وجود ندارد، در حالی که وجود آن را به طور خصوصی تأیید می کنند. کوهن همچنین ادعا کرد که زمانی که رئیس جمهور بوریس یلتسین قدرت را به دست گرفت، مخفیانه مجوز فروش جیوه قرمز در تلفن قدیمی که بسیار کاربرد دارد را صادر کرده است نسخه های جعلی آن گاهی به خریداران ساده لوح ارائه می شد.

  • منابع:
  1. Red mercury
  • تبلیغات: 
  1. 30 طرح پرده با استفاده از نرم افزارهای CAD ایجاد شد
  2. تصاویر جالبی از فرار یک زندانی از راه لوله پلی اتیلن!
  3. حوله دستی را باید پس از سه تا پنج بار استفاده شست
  4. پسته مؤثر در تغذیه مناسب است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.