قیمت یک شاخه گل رز آبی طبیعی

قیمت یک شاخه گل رز آبی طبیعی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گل رز آبی که بسیار زیبا و رمز آلود است نشان از ایهام و رمز و رموز داشته و نمی‌توانید از آن برای تمام مناسبت‌ها استفاده کنید. این گل معمولا برای یک عاشق ناشناخته به کار رفته و نماد گل رز آبی می‌تواند نشان از عشقی مرموز و بی نشان باشد. نماد گل رز آبی همچنین می‌تواند در معنای کنایه و طفره رفتن از موضوعی خاص و اسرار آمیز باشد. علاوه بر این در مواردی که عاشق می‌داند به معشوق نخواهد رسید اما باز همچنان او را دوست می‌دارد نیز از نماد گل رز آبی می‌تواند استفاده نمود، چرا که نشان دهنده چنین عشق و آرزوی محال و دست نیافتنی می‌باشد.

قیمت یک شاخه گل رز آبی طبیعی

شاخه گل رز آبی طبیعی

شاخه گل رز آبی طبیعی شاخه گل رز آبی طبیعی

بهترین گل برای هدیه به آقایان گل رز یکی از پر طرفدار ترین و مرسوم ترین گل هایی است.که در تمامی گل فروشی ها می توانید آن را پیدا کنید. یکی از منحصر به فرد ترین گل های رز در بین قشر جوان ، گل رز آبی می باشد. این گل زیبا یکی از اولین گزینه ها به عنوان هدیه ی آقایان در مناسبت های گوناگون محسوب می شود و اکثر خانم ها برای خرید گل آقایان به سراغ خرید این گل زیبا می روند.

تاریخچه به وجود آمدن گل رز آبی

یکی دیگر از اسامی عجیب و غریب این گل، رز جن است و این نام تنها به علت رنگ خاص آن است. این گل زیبا از رنگ دانه ‌های ترکیبی خاصی همچون آبی و بنفش تشکیل شده است و در نهایت به رنگ آبی دیده می شود. توجه داشته باشید که به علت محدودیت ژنتیکی، گل رز آبی به صورت طبیعی موجود نمی باشد و تنها این گل زیبا را می توان با اصلاح ژنتیکی و یا رنگ کردن به دست آورد. برای ایجاد این نوع گل رز در سال 2004 محققان از گل رزی به رنگ آبی اصلی رنگ دانه دلفینیدین را گرفته و موفق شدند تا با رنگ آمیزی گل رز سفید آن را تولید کرده و در بازار عرضه نمایند. همچنین برای شناسایی گل ‌هایی که با قرار دادن آن ها در رنگ آبی، این رنگ را به خود جذب کرده اند. می توان به راحتی در کنار پوست ریشه ‌های آن رنگ بنفش را مشاهده نمود. به هر حال توجه به این نکته اهمیت دارد که خود گل رز فاقد ژن تولید رنگ آبی می ‌باشد و گلی به این رنگ به صورت طبیعی در طبیعت وجود ندارند.

معنای لغوی گل رز آبی

گل رز در حقیقت به علت ظاهر و رنگ خاصی که دارد به عنوان ملکه ی گل ها شناخته می شود. این گل زیبا یکی از خاص ترین گل ها در دنیا و نمادی از پر قدرت بودن عهد و پیمان می باشد. همان طور که می دانید از قدیم الایام هدیه دادن گل رز قرمز در میان عاشقان امری عادی بوده است؛ زیرا این گل از گذشته تا به حال مفهوم عشق را در دل خود جای داده است. گل های رز زیبا، ظریف، مظهر حال درونی و بیدار کننده احساسات هستند. ممکن است شما در بیان احساساتتان مشکل داشته باشید. در این صورت بهتر است. از این رنگ گل رز برای ابراز علاقه به عشق پنهانی تان استفاده کنید. و به صورت غیر مستقیم علاقه تان را به او ابراز کنید.

معنی رنگ گل رز آبی: آرامش، اسرارآمیز بودن و دست نیافتنی

آبی رنگ آرامش است. رنگ گل رز آبی به معنای اسرارآمیز و دست نیافتنی نیز هست. شما با هدیه کردن دسته گل رز آبی به مخاطب خاص خود می گویید که دوستت دارم هرچند می دانم که دست نیافتنی هستی. گل فروشی آنلاین شرمیلا با طراحی دسته گل هایی که شامل رزهای آبی رنگ می باشد مناسبترین هدیه برای شماست. به خاطر داشته باشید که شما با خرید اینترنتی گل رز آبی، عزیزانتان را به قدم زدن در جنگل خیال و ساحل آرام عشق دعوت می کنید. خرید گل رز هم باعث بهتر شدن روحیه ی خودتان می شود و هم باعث شاد شدن دل اطرافیانتان. حس زیبا و غیر قابل توصیفی است که در خانه و یا محل کار باشی و ببینی که عزیزی برایت گل فرستاده است. با گل فروشی اینترنتی شما می توانید تجربه ای متفاوت را به دیگران هدیه کنید.

جایگاه فرهنگی گل رز آبی

این گل خاص را از نظر نماد فرهنگی در هنر و ادبیات می توان. به رفاه، عشق و جاودانگی پیوند داد و در فرهنگ های مختلف جایگاه متفاوتی دارد. به عنوان مثال نماد گل رز آبی خون سلطنتی آبی و قدرت و عظمت و شکوه می باشد. در فرهنگ کشورهای اروپایی نیز این گل نماد اشتیاق و رمز و راز بوده و به معنای شوق به دست آوردن چیزهای محال و یا برآورده شدن.آرزو ها نیز می‌ باشد. همچنین گل رز آبی به عنوان یک نقش و نگار در هنر زندگی را تداعی گر است. این گل زیبا در فصل بهار به عنوان یک گل زنده از تمام رنگ های پالت. در تناژ آبی تشکیل می شود که در نهایت پیام آور حیات دوباره است. بهتر است امیدوار بود این رنگ گل را به صورت طبیعی یافت اما شاید این تفکر از افسانه ها نشات گرفته باشد.

قیمت یک شاخه گل رز آبی

قیمت یک شاخه گل رز آبی قبمت یک شاخه گل رز آبی

رزهای آبی یکی از خاص ترین گل هایی هستند که می توان از آن ها در شرایط گوناگون مانند: سالگرد ازدواج، هدیه به نوزاد پسر، هدیه ولنتاین، هدیه تولد آقایان و ….استفاده نمود. این گل با قیمت مناسب، ماندگاری بالا و رنگ خاصی که دارد. مدتی است که توانسته طرفداران زیادی را پیدا کند و در انواع باکس گل و سبد گل استفاده شده و به آن ها زیبایی خاصی را ببخشد و فروش زیادی را در گل فروشی ها از آن خود کند. البته بهتر است بدانید که رنگ این گل به صورت طبیعی آبی نمی باشد. پس بهتر است در خرید گل آبی به کیفیت آن دقت کنید.

یکی از گل های زیبایی که در طبیعت یافت نمی شود و البته در بازار های داخلی و خارجی شاهد فروش آن می باشیم، گل رز آبی بوده است. این گل از ژن آبی شدن برخوردار نمی باشد و در سال 2004 توسط یک شرکت ژاپنی انواع گل رز آبی تولید و به بازار عرضه گشت. قیمت گل رز در بازار کشور متفاوت بوده است و گل رز ایرانی درجه یک 2500 تومان و درجه دو آن 1500 تومان می باشد. البته قیمت گل رز خارجی بیش تر بوده و نوع درجه یک آن با قیمت 6000 تومان و نوع درجه دو با قیمت 4000 تومان به فروش می رسد البته این قیمت ها هر سال متغیر هستند.

منبع: گیاهان دارویی و زینتی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.