کاربرد نایلون دسته دار در صنایع پزشکی

نایلون ها بر پایه پلیمرهای حاوی پیوند –CONH– هستند انواع اصلی مورد استفاده در پزشکی بر اساس نایلون 6، نایلون 6،6 و نایلون 6،12 است که اعداد نشان دهنده تعداد کربن های جداکننده پیوندهای آمیدی است.

هر دو الیاف و قالب ها تا حدی کریستالی هستند و درجه بلورینگی بر خواص آن تأثیر می گذارد نایلون طرح دار فانتزی نسبتاً هیدروفیل هستند و پیوند آمیدی می‌تواند پیوندهای هیدروژنی با مولکول‌های آب در نواحی آمورف ایجاد کند و در نتیجه جذب آب قابل‌توجهی شود جذب آب منجر به پلاستیک شدن و تغییر قابل توجهی در خواص مکانیکی می شود.

نایلون یا پلی آمید (شکل 13) یک پلیمر مصنوعی محبوب است که به طور گسترده در صنعت و با کاربردهای زیادی در مهندسی استفاده می شود، به دلیل خواص عجیب و غریب آن مانند پایداری ابعادی، مقاومت در برابر ضربه خوب بدون فرورفتگی، و مقاومت شیمیایی عالی.

وجود استفاده گسترده از نایلون مشکی دسته دار این ماده دارای الزامات خاصی است مانند ABS، به دلیل دمای ذوب بین 210 تا 250 درجه سانتیگراد، به یک بستر چاپ گرم نیاز دارد علاوه بر این، گاز سمی را در حین گرمایش آزاد می کند و رطوبت سنجی است و می تواند در 24 ساعت در محیط های مرطوب وزن را تا 10 درصد افزایش دهد.

نام نایلون را می توان برای هر یک از تعدادی از پلیمرهای مصنوعی که در اصل به عنوان جایگزینی برای ابریشم ساخته شده اند استفاده کرد نایلون یک ماده سخت است که استحکام کششی بسیار بالایی دارد، به این معنی که می تواند وزن زیادی را بدون شکستن نگه دارد در حدود 250 درجه سانتی گراد ذوب می شود و غیر سمی است.

استفاده از نایلون سفید دسته دار به عنوان یک ماده چاپ سه بعدی نسبتاً جدید است، اما این ماده در حال محبوب شدن است زیرا چاپ هایی که تولید می کند بسیار سخت و مقاوم در برابر آسیب هستند.

با این حال، نایلون برای چاپ به دمای بالایی نیاز دارد: 250 درجه سانتی گراد گرمتر از آن است که بسیاری از اکسترودرها می توانند مدیریت کنند و چسبیدن آن به تخت چاپ سخت تر از ABS یا PLA است به طور کلی، نایلون به یک تخت چاپ گرم و چسب سفید نیاز دارد تا در حین چاپ بچسبد.

نایلون دسته دار خانگی پرکاربردترین ماده ای است که در صنعت پزشکی استفاده می شود قابل اتوکلاو است و برای راهنماهای پزشکی انتخابی است اکثر چاپگرها می توانند چاپ کنند، اما این برای متخصصان است!

 • منابع:
  1. Nylon is a synthetic polyamide polymer with low tissue reactivity, excellent elasticity, and high tensile strength.
 • تبلیغات: 
  1. سبزیهایی خوش عطر پودر شده
  2. پیدا شدن بشکه فلزی در قطب شمال
  3. راز مردی که توانست در 24 ساعت سرمایه اش را سه برابر کند
  4. واکنش کشور های همسایه به افزایش ارسال محصولات صادراتی از ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.